Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Nāc gavilēt! Nāc gavilēt!
Nāc gavilēt!
LVEN
SvētkiAktuāliDalībniekiRīkotājiBildesAtbalstītāji
Ceturtdiena, 05.augusts
Gaviļnieki: Osvalds Arvils

Vai Tu jau sazinājies ar saviem jaunajiem draugiem?
Jā, jau aizsūtīju e-pastu/vēstuli (57%)
Jā, sazvanījāmies (21%)
Jā, nosūtīju kopīgās svētku bildes (22%)
Gaidām nākamos!
3477928
Karstākās ziņas Suvenīri Medijiem Biežāk uzdotie jautājumi

Atpakaļ

Esi kaut ko pazaudējis?

Ja Skonto vai Ķeizermeža stadionos esi nozaudējis mantas, drēbes un/vai deju rekvizītus, vari mēģināt atgūt savu īpašumu Strūgu ielā 4 pie dežuranta līdz 30. jūlijam.

Ir zināmi tautas deju, koru  un pūtēju orķestru fināla konkursu rezultāti

Mājas lapā sadaļas „Dalībnieki” apakšsadaļā „Svētku laureāti” atrodami tautas deju, koru un pūtēju orķestru fināla konkursu laureāti!

Tautas deju kolektīvs, koris un pūtēju orķestris, kuri ieguvuši IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Lielo balvu, tiks paziņoti 3. jūlijā Noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē.

Kļūsti par „Nāc gavilēt” videoreportieri!

Ir neskaitāmi daudz interesantu un jokainu lietu, kas svētkos notiek mēģinājumos un atpūtas brīžos. Visi, kam ir izdevies nofilmēt kādu notikumum kuru būtu interesanti redzēt arī citiem gaviļniekiem, ir laipni aicināti dalīties svētku priekā un iespaidos, nosūtot savu safilmēto materiālu uz Interneta televīziju www.tv.lv . Iesūtīšanas ērtībai ir izveidota īpaša e-video lapa www.tv.lv/e-video, kur ir pieejami visi palglīglīdzekļi, lai katrs pats varētu savu video sagatavot internetam piemērotā formā un nosūtīt to interneta televīzijai.

Kas jāzina, dodoties uz Rituma koncertiem?

Steidzies iegādāties biļetes uz deju lielkoncerta Ritums sestdienas koncertiem plkst. 11.00. un 18.00. Skonto stadionā, jo biļetes uz svētdienas (3. jūlija) Rituma koncertu jau ir izpārdotas! Atceries arī to, ka, lai koncerts varētu laicīgi sākties, uz Rituma koncertu ir jāierodas ne vēlāk kā 20 minūtes pirms koncerta! Lūgums arī iepriekš savās biļetēs un ielūgumos ieskatīties, kuros sektoros atrodas viņu vietas: skatītājiem, kuru vietas atrodas A-G sektorā, ieeja ir no Melngaiļa ielas puses, bet H-V sektoram - no Hanzas ielas

Skaties un klausies tiešraidē!

Deju lielkoncertu „Ritums” skaties sestdien, 2.jūlijā no 18.05. Latvijas televīzijas 1.programmā un interneta televīzijā www.tv.lv.
3.jūlijā no 9.40 tiešraidē Latvijas televīzijā un interneta televīzijā www.tv.lv skaties svētku dalībnieku gājienu. Latvijas Televīzija sola parādīt visus dalībniekus līdz pat pēdējam bērnam, pat ja gājiens būs garāks kā plānots.
Savukārt svētdienas vakarā Svētku noslēguma koncertu „Laika upē - es” tiešraidē translēs gan Latvijas Televīzija un interneta televīzija www.tv.lv, gan arī Latvijas Radio 1.programma.  

Ejam gājienā!

Gavilē Dziesmu svētku dalībnieku gājiens sāksies plkst. 9.30. Doma laukumā, gājiens vīsies cauri Smilšu ielai un Basteja bulvārim, gaviļniekiem apstājoties pie Brīvības pieminekļa, tālāk dodoties pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim. Pa ceļam svētku dalībniekus sveicinās pūtēju orķestri, sportisti, aktieri, saldu sveicienu sūtīs arī „Lido”. Šogad svētku dalībnieki gājienā dosies, rajoniem rindojoties alfabēta secībā.

Uz noslēguma koncertu nāc laikus!

Ja svētdienas vakarā dodies uz Mežaparku gavilēt lielajā Noslēguma koncertā, tad – nāc laikus!
Jau no. 18.00 Lielajā estrādē vari sadziedāties un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, tā labāk noskaņojoties lielajam Noslēguma koncertam, kas sāksies 20.30.
Ja Tev vēl nav biļetes, tad divas stundas pirms koncerta sākuma pasākuma vietā būs nopērkamas stāvvietu biļetes, kas maksās vienu latu.

Dziesmu dienā svētku dalībnieki uz kopīgu dziedāšanu aicinās arī Prezidenti.

Piektdien, 1.jūlijā plkst. 15.00 Rīgas pilī Prezidente Vaira Vīķe – Freiberga rīko pieņemšanu IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kolektīviem, pie sevis aicinot gan tautas deju kolektīvus, gan korus, gan pūtēju orķestrus. Tā kā piektdien notiek reklāmas aģentūru „Bates/Red Cell”, „Ze Guru” un sabiedrisko attiecību aģentūras „RKT Publicitāte” organizētā Dziesmu diena, kuras ietvaros ikviens tiek mudināts dziedāt un trallināt arī savus darba pienākumus pildot, bērni aicinās dziesmām pievienoties arī Vairu Vīķi Freibergu.

Piektdien Doma laukumā - Amatu diena

1. jūlijā svētku gaviles sāksies arī Doma laukumā, kur jau no plkst. 11.00 sāksies
Amatu dienas pasākumi. Ar devīzi „Amats ir pamats” savas mākas rādīs jaunie dziedošie, dejojošie, spēlējošie un senos amatus protošie amatnieki – Latvijas profesionālās izglītības iestādēs studējošie jaunieši. Visas dienas garumā būs redzamas amatniecības izstrādājumu izstādes, savukārt pēcpusdienā Doma laukumu pieskandinās arī folkloras kopu programmas.

Rīgu pieskandinās pūtēju orķestru skaņas

Piektdien plkst. 17.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa pirmo reizi skolēnu dziesmu un deju svētku vēsturē varēs vērot pūtēju orķestra defilē programmu – varēs redzēt interesantu teatralizētu uzvedumu, kura dalībnieki vienlaikus spēlē, soļo un veido soļu rakstus. Plkst. 20.00 Lielajā ģildē pūtēju orķestru festivāla dalībnieki muzicēs īpašā pūtēju orķestru – vieskolektīvu koncertā.

Atklāj jaunus pasākumus!

Garīgās mūzikas koncertā plkst. 21.00 Doma baznīcas dārzā pirmatskaņos īpaši šim pasākumam radītu Uģa Prauliņa muzikālo mistēriju „Dzīvības koks”. Koncertā izskanēs arī Raimonda Paula „Es vējā saucu” un latviešu tautas dziesma „Caur sidraba birzi gāju” Valta Pūces apdarē.

Simfonisko orķestru koncertā plkst. 22.00 Lielajā ģildē Rīgas 6.vidusskolas simfoniskā orķestra, Vidzemes mūzikas skolas kamerorķestra un Rīgas rajona mūzikas skolas audzēkņu kopīgi veidotais simfoniskais orķestris spēlēs J.Ivanova, Em.Dārziņa, E.Grīga, S.Rahmaņinova, J.Svensona, Ž.Masne skaņdarbus.

Tautas mūzikas koncertā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā muzicēs pērn skolu jaunatnes mūzikas konkursā „Do re mi” noskaidrotie 14 labākie tautas mūzikas kolektīvi, kā arī četri solisti. Koncertā muzicēs arī apvienotais koklētāju ansamblis un apvienotais tautas instrumentu orķestris. 

Vēl ir iespēja noskatīties „Spēlēju dancoju”

30. jūnijā plkst. 19.00 ir iespēja pēdējo reizi noskatīties trakulīgo deju spēli, kurā ar „Iļģu” mūziku tiek izspēlēta klasiskā Raiņa luga par Spēlmanīti - baskāji Totu, kas, lai atgrieztu dzīvē līgavu Leldi, dodas uz elli - velnu riju.

Ielu koncerti un akcija „Svētki atnāk ciemos” turpinās

Ielu koncertu programmas ietvaros notiks koncerti atpūtas centrā „Lido” (plkst 14.00 un 17.00), pie Kongresu nama (plkst. 16.00), kā arī Rātslaukumā (plkst. 15.00 un 17.00)

Akcijas „Svētki atnāk ciemos” laikā gan pašmāju, gan ārvalstu kolektīvu koncertēs dažādos aprūpes un rehabilitācijas centros, bērnu klīniskajās slimnīcās: plkst. 12.00 Vaivaru rehabilitācijas centrā un Sociālās aprūpes centrā „Mežciems”, plkst. 14.00 Bērnu klīniskajā slimnīcā un rehabilitācijas centrā „Baltezers” un plkst. 15.00 sociālās aprūpes centrā „Stella Maris”, plkst. 14.00 un 15.00 Bērnu klīniskajā slimnīcā „Gaiļezers”

Izglītības ministre dodas ciemos

Trešdien uz skolām, kurās svētku laikā uzturas dalībnieki, dosies izglītības un zinātnes ministre prof. Ina Druviete, lai iepazītos ar skolēnu dzīves apstākļiem un uzzinātu par viņu sajūtām svētku laikā. Savu vizīti viņa sāks plkst. 11.20 Rīgas 75. vidusskolā, kur uzturas Jēkabpils rajona svētku dalībnieki, 12.00 viņa tiksies ar Gulbenes rajona jauniešiem Rīgas 64. vidusskolā, plkst. 12.40 – ar svētku dalībniekiem no Daugavpils rajona Rīgas 86.vidusskolā, bet plkst. 13.30 ministre viesosies pie Valmieras rajona dziedātājiem un dejotājiem Natālijas Draudziņas ģimnāzijā.

Atklāsim savus gavilēšanas svētkus

Trešdienas vakarā plkst. 22.00, visiem svētku dalībniekiem klātesot, 11.novembra krastmalā sāksies Svētku svinīgā atklāšana. Atklāšanas koncerta ieskaņā tiks rādīta īsfilma "Mazā cilvēciņa stāsts", kurā ir atainots maza cilvēkbērna ceļš līdz Dziesmu un deju svētkiem. Atklāšanas koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos arī trīsdaļīgs skaņdarbs „Dziesmusvētku dziesma”. Atklāšanas koncerta noslēgumā iecerēts arī svētku salūts. Atklāšanas koncerts ir Rīgas dāvana svētku dalībniekiem, bet ikviens koncertu varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijā un interneta televīzijā www.tv.lv, kā arī klausīties tiešraidē Latvijas Radio 1.

Trešdien balsu skanīgumā sacentīsies koristi

 Plkst. 9.00 Rīgas Latviešu biedrības namā sāksies jauniešu dziesmu svētku vēsturē vērienīgākais koru fināla konkurss, kurā žūrijas komisija četrās koru grupās un divpadsmit apakšgrupās vērtēs 86 Latvijas koru sniegumu. Katras grupas labākais koris – pavisam 12 kori – plkst. 20.00 žūrijas priekšā stāsies otro reizi, lai tai ļautu noteikt IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Lielās balvas ieguvēju. Koru konkursu finālu laureātu apbalvošana notiks 2.jūlijā svētku Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā, savukārt Lielās balvas ieguvējs tiks paziņots Noslēguma koncertā 3.jūlijā.

Svētki vēršas plašumā

Trešdien svētku dalībnieki un skatītāji varēs piedalīties daudzveidīgos svētku pasākumos - plkst. 10.00 Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sāksies radošā un līksmā „Pēterdiena Brīvdabas muzejā”, kur līgos folkloras kopas, savukārt plkst. 12.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā tiks atklāta vizuālās mākslas izstāde „Dažādā pasaule”. Vēl varēs noskatīties krāšņo deju lieluzvedumu „Spēlēju, dancoju” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā plkst. 15.00 un 18.00.
Rīgas iedzīvotājus un viesus priecēs ielu koncerti - plkst. 15.30 pie Kongresu nama un 16.00 atpūtas centrā „Lido”.
Akcijas „Svētki atnāk ciemos” ietvaros plkst. 14.00 Bērnu klīniskajā slimnīcā „Gaiļezers” uzstāsies Siguldas Valsts ģimnāzijas un mūzikas skolas pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” un Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, savukārt Bērnu klīniskajā slimnīcā uzstāsies Rihnovas pūtēju orķestris, Ziemeļnorvēģijas pūtēju orķestris, Talsu rajona BJC pūtēju orķestris. Plkst. 15.00 Sociālās aprūpes centrā „Ezerkrasti” uzstāsies Latvijas kultūras koledžas teātris.

Otrdien gaviles jau pilnā sparā

Otrdien gaviles jau pilnā sparā –plkst. 10.00 no rīta Lielajā ģildē sāksies skolu pūtēju orķestru finālskate, kurā žūrija vērtēs 33 fināla dalībnieku sniegumu. Plkst. 11.00 Meža kapos sāksies piemiņas pasākumi, savukārt plkst. 14.00 Dziesmu svētku parkā norisināsies piemiņas brīdis. Plkst. 16.00 atpūtas centrā „Lido” notiks ielu programmas dejas. Svētku dalībnieki otrdien arī iepriecinās rehabilitācijas centra „Baltezers”  un Gaiļezera sociālās aprūpes centra iemītniekus. Gavilēšana otrdien sasniegs kulmināciju Ķīpsalas izstāžu centrā, kur plkst. 16.00 un 19.00 notiks aizraujošā deju lieluzveduma „Spēlēju dancoju” izrādes.

Noslēdzies dejotāju finala konkurss

Atskanot sajūsmas saucieniem un aplausiem pirmdien noslēdzās deju kolektīvu konkurss. Konkursa žūrija  kopumā izvērtēja 29 deju kolektīvu sniegumu piecās vecuma grupās. I, II, III pakāpes laureātiem visi svētku skatītaju varēs uzgavilēt 2.jūlijā deju lielkoncertā „Ritums” pēc plkst.11.00. Lielās balvas ieguvēja vārds tiks paziņots Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā 3.jūlija vakarā. Žūrija atzina, ka visi finālisti dejojuši tiešām lieliski. 

Dalībniekiem - dāvanas no svētku organizatoriem un atbalstītājiem

Svētku organizatori katram gavilētājam dāvā cepurītes un nozīmītes ar svētku simboliku un krāšņu svētku bukletu. Par priekšrocībām, ko sniedz dalībnieka ID karte, plašāk vari lasīt mājas lapas sadaļā Iespējas dalībniekiem. Katrs dalībnieks saņems arī spilgtu biezpiena sieriņa "Kārums" somiņu. Skolās, kurās nakšņos dalībnieki, viņus jau gaidīs dzēriens "Jungle Pop" un Rīgas Piensaimnieks ik dienas piegādās svaigu biezpiena sieriņu "Kārums". Arī dāvātajai somiņai nebūs jāstāv tukšai - FREKO ir parūpējies par atmiņu kladi "Gaviļnieka piezīmes", katram dalībniekam būs Statoil Latvia lukturītis, laikraksta "Diena" sarūpēts speciālizlaidums "Dziesmu un Deju Diena", kā arī uzlīmes un kalendāri no uzziņu dienesta 119.

Pēdējais laiks iemācīties svētku atklāšanas dziesmu!

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertam tapusi īpaša dāvana - skaņdarbs "Mana dziesma", kuras mūzikas autors ir Renārs Kaupers, dziesmas tekstu kopā radījuši Renārs Kaupers un Inga Cipe, dziesmu aranžējis Valts Pūce. Atklāšanas koncerts ir Rīgas dāvana visiem svēku dalībniekiem un būtu tik jauki, ja atklāšanas dziesmai pievienotos visi gavilētāji, tāpēc mājas lapas sadaļā Svētki ir ievietota "Mana dziesma", tās teksts, kā arī dziesmas instrumentālais pavadījumus, kas sniedz iespēju jau tagad pašam skaļā balsī dziedāt līdzi un sagatavoties 29. jūnijā gaidāmajam atklāšanas koncertam.

Rīga svētkiem gatava

Svētku laikā dalībniekus uzņems pavisam 58 Rīgas izglītības iestādes, kuru atbilstība dalībnieku uzņemšanai jau iepriekš tika rūpīgi izvērtēta. Ir saskaņota dalībnieku ēdināšana. Papildus drošību radīs katra rajona medicīnas darbinieks, kas sava rajona kolektīviem dosies līdzi uz svētkiem. Ap skolām, kurās tiek izmitināti svētku dalībnieki, Rīgas dome ir rekomendējusi ierobežot braukšanas ātrumu līdz 30 km/h. Svētku pasākumu norišu un mēģinājumu vietas, kā arī skolas, kurās svētku laikā nakšņos dalībnieki, tiks iekļautas policijas pastiprinātas uzmanības lokā.

Svētkiem akreditējušies 213 mediju pārstāvji

Līdz svētkiem  svētkiem ir akreditējušies kopumā 213 mediju pārstāvji. Īpaši atzīmējams ir tas, ka interesi kuplā skaitā ir izrādījuši reģionālo mediju pārstāvji. Lai mediju pārstāvjiem būtu iespējams sagatavot materiālu par svētkiem, svētku laikā no 27. līdz 3. jūlijam tiks izveidots "Nāc gavilēt!" preses centrs Biržas zālē, Doma laukumā 6, kur katru dienu no 9. līdz 21.00 varēs sanjemt akreditācijas kartes.

Uzzini aktuālāko par svētkiem īpašā LETAs bezmaksas ziņu sadaļā

Atsaucoties uz lielo interesei par IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, ziņu aģentūra LETA sākot no 2005. gada 16. jūnija piedāvā bezmaksas sadaļā lasīt jaunākās ziņas par svētku norisi un svētku sagatavošanas darbiem. Speciālā dziesmu un deju svētku ziņu sadaļa līdz 10.jūlijam jebkuram interesentam ir bezmaksas pieejama interneta adresē www.leta.lv/dzsvetki.

Vēl var pasūtīt suvenīrus par īpašām cenām

Atsaucoties dalībnieku lielajai interesei, suvenīru pasūtīšas termiņš tiek pagarināts līdz 20.jūnijam (ieskaitot). Suvenīru klāstā - T-krekli, cepurītes, vējjakas, lietussargi, atstarotāji, lietus mēteļi un citas noderīgas lietas, kuras rotās dziesmu un deju svētku dzīvespriecīgais logo. Suvenīru pasūtīšanas veidlapa - sadaļā Suvenīri.

Svētku mājas lapas adresi var rakstīt ar garumzīmēm - www.nācgavilēt.lv!

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku interneta mājas lapa ir viena no pirmajām interneta lapām Latvijā, kuras adresi var uzrakstīt īstā latviešu valodā, izmantojot garumzīmes: www.nācgavilēt.lv . Ja Tavs dators vēl neatpazīst latviešu valodas īpatnības, dodies uz interneta adresi http://www.idnnow.com/index.jsp, kur bez maksas pieejama programma, kas veikli apmācīs tavu datoru garumzīmju lietošanā. Sīkāk par domēnu latviskajiem nosaukumiem vari lasīt http://www.nic.lv.

Pirmdien jūtam līdzi dejotājiem!

Pirmdien, 27.jūnijā svētki iesildās gavilēm - Rīgā sāk ierasties gaviļnieki no visas Latvijas. Veiklākie no tiem jau plkst. 13.00 paspēs muzicēt koncertā atpūtas centrā Lido, turpmāk ielu koncerti ik dienas būs dzirdami ne tikai atpūtas centrā Lido, bet arī pie t/c Dole, Vērmanes dārzā, laukumā pie Kongresu nama, Rātslaukumā un Dzegužkalnā. Savukārt plkst. 14.00 ir īstais brīdis, kad sākt turēt īkšķus par tiem 29 tautas deju kolektīviem, kas piedalīsies fināla konkursā VEF kultūras pilī. Un pavisam noteikti ir jādodas arī uz "Biļešu serviss" kasēm parūpēties par savu vietu skatītāju rindās.

Dalībniekiem dāvana no Renāra Kaupera, Ingas Cipes un Valta Pūces - "Mana Dziesma"

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertam tapusi īpaša dāvana - skaņdarbs "Mana dziesma", kuras mūzikas autors ir Renārs Kaupers, dziesmas tekstu kopā radījuši Renārs Kaupers un Inga Cipe, dziesmu aranžējis Valts Pūce. Atklāšanas koncertā izskanēs ne tikai himniskā "Mana dziesma". Mājas lapas sadaļā Svētki ir ievietota "Mana dziesma", tās teksts, kā arī dziesmas instrumentālais pavadījumus, kas sniedz iespēju jau tagad pašam skaļā balsī dziedāt līdzi un sagatavoties 29. jūnijā gaidāmajam atklāšanas koncertam.

Krājbankas norēķinu kartes jau gatavas!

Dziesmu un deju svētku dalībnieki, kuri ir vēlējušies dalībnieka ID karti izmantot kā norēķinu karti, drīz vien varēs doties uz tuvāko Krājbankas filiāli, lai saņemtu savu karti. Pārējie identifikācijas kartes saņems, sanākot uz svētkiem Rīgā. Lai uzzinātu, kad un kur vari saņemt savu norēķinu karti, skaties mājas lapas sadaļā Dalībnieki - ID kartes.

Svētku gavilēm pievienosies 19 vieskolektīvi no 12 valstīm

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies 19 vieskolektīvi, pavisam 646 dalībnieki no Vācijas, Ukrainas, Zviedrijas, Krievijas, Somijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Norvēģijas, Itālijas un Ungārijas. Visplašākais kolektīvu skaits kuplinās pūtēju orķestru skanējumu svētku laikā.

Aplūko jaunumus mājas lapā!

Gribi uzzināt, kā kļūt par mākslinieku, labu koristu vai dejotāju? Kā kravāt mugursomu, kāpēc smēķēt vai nesmēķēt? Padomus skaties mājas lapas sadaļā Pirmā palīdzība. Turpat arī spēle "Nāc gavilēt!", ko vari uzspēlēt draugu lokā. Pilnīgi noteikti aplūko visu, kas mājas lapas sadaļā Svētki - Noklausies, noskaties: tur ir par ko pasmaidīt. Nopietna, noderīga un iepriecinoša informācija ir sadaļā Dalībnieki - vari uzzināt gan skolu, kurā svētku laikā dzīvosi, gan iespējas, kādas sniegs svētku dalībnieka karte. 

Virsdiriģenti aicina neļaut notīm ar putekļiem apklāties

„Tagad, kad skates beigušās un ir zināmi svētku dalībnieki, nebūtu īstais brīdis, kad aizcirst nošu grāmatu un par svētku repertuāru nelikties ne zinis”, draudzīgi brīdināja svētku virsdiriģents Jānis Erenštreits. Svētku nedēļā paredzēts ļauties muzicēšanai, tāpēc būtiski, lai katrs būtu godam paveicis savu mājas darbu. „Būtu jauki, ja kori arī šajās saulainajās dienās sanāktu uz mēģinājumiem, varbūt sarīkotu sadziedāšanos starp divām skolām, vai sarīkotu kopmēģinājumu, un mēs, virsdiriģenti, ar lielu prieku esam gatavi palīdzēt ar padomu vai braukšanu ciemos,” teica J.Erenštreits.

Zināma dejotāju fināla konkursa uzstāšanās secība

Ir noslēdzies seminārs tautas deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem. Semināra laikā tika pārrunāti deju laukuma zīmējumi lielkoncertam „Ritums”, kā arī izlozēta uzstāšanās secība fināla konkursam – to var aplūkot mājas lapas sadaļā Skates. Sadaļā dalībniekiem aplūkojams arī precizēts mēģinājuma grafiks gan finālskates dalībniekiem, gan visiem „Ritums” dalībniekiem.

Uģis Prauliņš radījis skaņdarbu svētku Garīgās mūzikas koncertam

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradicionālo programmu šogad papildinās Garīgās mūzikas koncerts, kuram nupat radīts īpašs komponista Uģa Prauliņa darbs ar Friča Bārdas dzeju "Dzīvības koks". "Dzīvības koks ir simbols nepieciešamībai izprast pasauli kā vienotu veselumu, pēc kā cilvēks ir tiecies jau no savas esamības sākumiem," par darba ideju stāsta komponists Uģis Prauliņš.

Zināmi visi svētku dalībnieki

Mākslinieciskās padomes sēdē ir apstiprināts IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku skaits - svētkos piedalīsies 35 003 bērni un jaunieši, pārstāvot 1402 kolektīvus. No tiem lielāko skaitu tradicionāli sastāda 15 000 dziedātāji no 368 koriem un 14 667 deju lielkoncerta "Ritums" dejotāji no 721 deju kolektīva. Dalībnieku sarakstu iespējams aplūkot mājas lapas sadaļā
Aktuāli - Skates.

Koru fināla konkursam izvirzīti 87 kori

Pēc 468 koru noklausīšanās IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kora konkursa II kārtā, žūrijas komisija finālskatei izvirzījusi 87 korus, kas 2005. gada 29. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā cīnīsies par laureātu tituliem. 87 koru vidū ir 37 5.–9. klašu kori, 31 jauktie kori, 12 zēnu kori un 7 vidusskolas meiteņu kori. Fināla konkursa dalībnieku saraksts aplūkojams mājas lapas sadaļā Aktuāli – Skates. Turpat ir aplūkojams arī provizoriskais Noslēguma koncerta dalībnieku saraksts. Oficiālais dalībnieku saraksts tiks paziņots 30. maijā, kad to apstiprinās svētku Mākslinieciskā padome.

Svētkiem pieteikušies 89 brīvprātīgie palīgi

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanai pieteikušies 89 jaunieši. Brīvprātīgo palīdzība būs nepieciešama gan katra pasākuma radošajai grupai, gan vieskolektīvu sagaidīšanai, dalībnieku un skatītāju koordinēšanai, kā arī sabiedrības informēšanai par to, cik dzīvespriecīgi un dažādi ir šie svētki. Brīvprātīgo darba organizēšanai ar savu pieredzi piekritusi dalīties sabiedriskā organizācija „Brīvprātīgo centrs”. Pieteikties par svētku brīvprātīgo palīgu iespējams vēl joprojām, sūtot pieteikumu un CV uz e pastu santa@nacgavilet.lv.

Noslēguma koncertā – gan klasikas pērles, gan filozofiski jaundarbi

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā izskanēs gan retrospektīvs atskats uz visiem iepriekšējiem skolu jaunatnes dziesmu svētkiem, gan arī speciāli svētkiem radīti jaundarbi, kuri laikmetīgā valodā aicina padomāt par tādām vērtībām kā zeme, kurā tu dzīvo, ģimene, mīlestība, uzticība, cieņa.

Sākusies mediju pārstāvju akreditācija

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku veidotāji, ņemot vērā interesi par svētkiem, ir uzsākuši mediju pārstāvju akreditāciju. Ar akreditācijas noteikumiem iespējams iepazīties svētku mājas lapas www.nācgavilēt.lv sadaļā Medijiem. Turpat pieejama akreditācijas anketa, pilns svētku pasākumu plāns, kā arī pasākumu apmeklēšanas iespējas mediju pārstāvjiem. Akreditācijas pieteikumi tiks gaidīti līdz 12.jūnijam. 

“Krājbanka” sagatavojusi jaunas anketas ID karšu pasūtīšanai

Ja tavs kolektīvs jau ir iesniedzis dalībnieku anketas, bet jūs vēlaties dalībnieka kartes izmantot arī kā norēķinu kartes, tad jūsu vadītājam jāsazinās ar rajona koordinatoru, kurš no “Krājbankas” filiāles atgādās jaunās, automatizētai apstrādei derīgās anketas. Ja esat jau iesnieguši anketas, bet norēķinu kartes jums nav nepieciešamas, tad uztraukumam nav pamata, viss ir kārtībā! Savukārt, ja jūsu kolektīvs dalībnieku anketas vēl nav iesniedzis, tad jums jāaizpilda tikai no „Krājbankas” atvestā jaunā anketa! Izsmeļošāku informāciju skaties mājas lapas sadaļā Dalībnieki – ID kartes.

Ikviens jau tagad var pasūtīt suvenīrus ar svētku simboliku!

Katrs svētku dalībnieks saņems cepurīti un nozīmīti ar IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simboliku. Tomēr jau tagad ikvienam ir iespēja pasūtīt arī citus suvenīrus sev un saviem draugiem – gan T-kreklus un cepurītes, gan arī vējjakas, lietussargus, atstarotājus, lietus mēteļus un citas noderīgas lietas, kuras rotās dziesmu un deju svētku dzīvespriecīgais logo. Pasūtījumu ieteicams veikt līdz 31.maijam. Sīkāka informācija mājas lapas sadaļā Dalībniekiem – Suvenīru pasūtīšana.

Skatēs dzirdētais sola dzidru un skanīgu kopkori

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Rīgas Doma kora skolas direktors Jānis Erenštreits atzīst, ka skatēs dzirdētais kopumā ļoti iepriecē: „Es gribu slavēt visus dziedāšanas skolotājus, kas Latvijas dziedāšanas kultūras saknes kopj kā ļoti prasmīgi dārznieki – saudzīgi un meistarīgi.”

Virsdiriģents atzīst, ka dziedāšanas kvalitāti noteikti ir veicinājis sarežģītais un apjomīgais repertuārs, par kuru sākumā gandrīz visi teikuši – par grūtu, bet otrās kārtas skatēs redzams un dzirdams, ka svētku repertuāra dziesmas ir apgūtas, izprastas un iemīlētas. Provizoriskais saraksts ar koriem, kuri iekļuvuši svētku dalībnieku skaitā, mājas lapā būs skatāms 27.maijā.

Noslēgusies kora konkursa II kārta.

Noslēgusies IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kora konkursa II kārta. Konkursā, kas ilga no 2. līdz 22. maijam, žūrijas komisija tās priekšsēdētāja Jāņa Erenštreita vadībā 38 skatēs izvērtēja kopumā 468 korus. Viskuplākais kolektīvu skaits novados bijis Vidzemē, kur svētku repertuāru sagatavojuši 133 kori. Nākamā ierindojas Kurzeme - ar 112, tad Latgale - ar 68, bet Zemgale - ar 34 koru koletīviem. Rīgas rajonā pieteica 27 dziedoši kolektīvi, bet galvaspilsētā četrās dienās pagājušajā nedēļā sevi parādīja 99 kori. Konkursam noslēdzoties zināms, ka neviens no kolektīviem nav ieguvis augstāko- 50 puktu atzīmi. Labākais rezultāts - 48.5 punkti ir Rīgas mūzikas internātvidusskolas jauktajam korim „Vaideloti”, dir. Helēna Lazarēviča, Egils Vētra un Jelgavas Valsts ģimnāzijas jauktajam korim "Skali", dir. Gunta Paškovska.

Kori, kas 29. jūnijā piedalīsies finālkonkursā un cīnīsies par laureātu tituliem, tiks nosaukti piektdien, 27. maijā. Žūrijas komisija prognozē, ka tie varētu būt līdz pat 65 koriem.

Seminārs deju kolektīvu vadītājiem un virsvadītājiem

No 30.maija līdz 1.jūlijam deju kolektīvu vadītāji, kuru dejotāji piedalīsies lielkoncertā „Ritums”, tiek aicināti uz deju laukuma zīmējumu semināru Rīgas Tehniskajā koledžā Braslas ielā 16. Semināra laikā tiks sniegta informācija par gatavošanos deju svētkiem, notiks deju laukumu zīmējumu semināra nodarbības, kā arī tiks izlozēta fināla konkursa dalībnieku uzstāšanās secība. Pilnīgāka informācija mājas lapas sadaļā Semināri.

Nāc un palīdzi tapt IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem!

Svētku organizatori aicina pieteikties brīvprātīgos palīgus gan svētku sagatavošanas darbiem, kas veicami tuvākajā laikā, gan palīdzībai svētku laikā (programmiņu tirgošana, vietu ierādīšana, biļešu kontrole, palīdzība atklāšanas pasākuma norisē u.c.). Nāc, piedalies, un tu iegūsi iespēju apmeklēt svētku pasākumus, iespēju svētku laikā bez maksas izmantot sabiedrisko transportu un pats galvenais – lielisku pieredzi svētku organizēšanā! 

Šajā nedēļas nogalē festivāls „Pulkā eimu, pulkā teku 2005”

21. un 22. maijā Jēkabpils rajona Aknīstē festivālā „Pulkā eimu, pulkā teku 2005” tiks ieskandināta IX Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programma. Festivāls piedāvā plašu programmu - rotaļās iešanu, muzikantu saspēli, pavasara polku dancošanu, pasaku un anekdošu stāstīšanu, kā arī darbnīcas ar piedzīvojumiem un pārsteigumiem. Iecerēts arī kopīgiem spēkiem apsēt 3 hektāru plašu auzu lauku.

Festivāla „Pulkā eimu, pulkā teku 2005”  programma

Latvija Statoil SIA atbalsta IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

Uzņēmums Latvija Statoil SIA atsaucies uz aicinājumu atbalstīt IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, dāvinot 35 000 svētku dalībniekiem atstarotājus- lukturīšus un piešķirot degvielu organizatoru vajadzībām. Atstarotāji - lukturīši tiks izmantoti atklāšanas un noslēguma pasākumu noformēšanai, kā arī funkcionēs kā drošības līdzeklis ne tikai uz Rīgas ielām svētku laikā, gan arī pēc tiem.

Lai līdzētu sagatavošanas procesā svētku organizatoriem, Latvija Statoil SIA ir piešķīris degvielu. Svētku nedēļā no 27. jūnija līdz 3. jūlijam visā Rīgā notiks vairāk kā divdesmit dažādu pasākumu, kuros uzņēmuma atbalsts ir neatsverams.

Svētku laikā vairāk kā 1300 jauniešu priecēs līdzcilvēkus akcijā "Svētki atnāk ciemos!".

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros notiks akcija "Svētki atnāk ciemos". Akcija ir iespēja dejotājiem, dziedātājiem, un teātra spēlētājiem, kas gatavojušies svētkiem un tomēr skatēs nav guvuši pietiekamu punktu skaitu, lai piedalīties svētku centrālajos pasākumos, uzstāties ielu koncertos un pasākumos speciālās izglītības iestādēs, pansionātos, rehabilitācijas centros un slimnīcās. Interesi par dalību akcijā izrādījuši vairāk kā 1300 jaunieši.

Līdz pēdējai pieteikšanās dienai- 10. maijam akcijai "Svētki atnāk ciemos" savus pieteikumus bija iesnieguši vairāk kā 1300 jaunieši no 65 kolektīviem. No tiem 36 ir tautas deju kolektīvi, 13 mūsdienu deju kolektīvi, vairākas folkloras kopas, dramatiskie kolektīvi, popgrupas un viens floristikas pulciņš. Pieteikušies kolektīvi no Kuldīgas, Ventspils, Valmieras, Limbažu, Liepājas, Saldus, Balvu, Talsu, Rīgas un Cēsu rajoniem. Interesi par dalību akcijā izrādījuši arī kolektīvi no ārvalstīm- Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Ungārijas, Slovēnijas, kā arī Sibīrijas Augšbebru ciema bērni.
Konkrētas vietas, kurās svētku laikā būs iespēja skatīties akcijas dalībnieku uzstāšanos, būs apskatāmas pēc 20. maija svētku mājas lapā www.nācgavilēt.lv.

Sākas koru skates!

No 2. līdz 22.maijam notiks koru konkursa II kārtas skates, kurās tiks noskaidroti Noslēguma koncerta dalībnieki un tie kori, kuri piedalīsies fināla skatē 29.jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā. II kārtas skatē kori dziedās vienu obligāto dziesmu, kura tiek paziņota nedēļu pirms skates, un divas izlozes dziesmas, kuras kļūst zināmas divas dienas pirms dziedāšanas skatē. Ja nedziedi pats, aizej paklausies – kad un kur Latvijas skolu dziedātāji gavilēs, skaties mājas lapas sadaļā Skates!

Pārdošanā biļetes uz IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

No šodienas, 26. aprīļa, „Biļešu servisa” kasēs ir pieejamas biļetes uz IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks Rīgā no 27. jūnija līdz 3. jūlijam.

Biļetes ir iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs. Rīgā tās var meklēt Rīgas Kongresu namā, u/v Centrs, t/p Alfa, t/c Spice, t/c Origo, t/c Domina, t/c Juglas centrs, universālveikalā Stockmann Rīga, t/c Elkor centrs, SIC Ķīpsala, t/a Kolumbs juniors, Starptautiskajā lidosta Rīga, kā arī Rīgā esošajās degvielas uzpildes stacijās STATOIL. Biļetes uz svētku pasākumiem iespējams iegādāties arī citur Latvijā- Ventspilī Olimpiskajā centrā Ventspils un t/c Tobago, Liepājā t/c Rietumu centrs, Jelgavā t/c Vivo centrs un Smiltenē t/c Centrs.

Biļetes var rezervēt interneta mājas lapā www.bilesuserviss.lv, sūtot vēlmes uz e-pastu info@bilesuserviss.lv vai faksu 710 5393, vai arī zvanot pa tālruni 7105220.

Mediju pārstāvju akreditācija sāksies 16. maijā.

Mediju parstavju akreditacija IX Latvijas skolu jaunatnes dziemu un deju svētkiem saksies 16. maijā. Pieteikumu anketas un cita informācija par akreditācijas kārtību būs pieejamas mājas lapā www.nācgavilēt.lv sadaļā medijiem.

Ar krāšņu pasākumu Liepājā noslēdzas novadu amatnieku svētki

29.aprīlī ar Kurzemes novada “Amatnieku svētkiem – 2005” noslēgsies novadu amatnieku svētki un kļūs zināmi tie profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros piedalīsies Amatu dienā 1.jūlijā Rīgā, Doma laukumā. Aizbrauc piektdien uz Liepāju un noskaties amatnieku meistarstiķus!

Zināms lielkoncerta „Ritums” provizoriskais dalībnieku saraksts

Provizorisko deju lielkoncerta „Ritums” dalībnieku sarakstu skaties mājas lapas sadaļā Skates. Šis saraksts ietver arī rezervē palikušos kolektīvus, kas dalībai tiks uzaicināti, ja kāds no vairāk punktus ieguvušajiem kolektīviem koncertā piedalīties nevarēs. Galīgais dalībnieku saraksts būs zināms 30.maijā.

Svētku mājas lapā jauna, būtiska informācija

Mājas lapas sadaļā Svētki jau ir pieejams mēģinājumu grafiks, lai svētku dalībnieki laikus varētu ieplānot savus gaviļu brīžus. Informāciju par ID kartēm turpmāk skaties sadaļā Dalībnieki, savukārt sadaļā Aktuāli vari aplūkot atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Ja tur nerodi atbildi uz kādu sev būtisku jautājumu, sūti to uz info@nacgavilet.lv, un svētku organizētāji centīsies viest skaidrību ikviena gavilētāja sirdī!

Apkopotas dalībnieku biļešu rezervēšanas anketas.

Kā iepriekš tika ziņots, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem tika dota iespēja rezervēt biļetes uz svētku pasākumiem pirms tās tiek nodotas publiskai pārdošanai. Rezervēšanas laikā tika saņemtas 260 anketas no kolektīviem visā Latvijā. Tā rezultātā ir rezervētas 30 % svētku pasākumu biļešu. Vislielākā interese ir par deju lielkoncertu „Ritums”, kas notiks 2. un 3. jūlijā, nākošais pieprasītākais ir svētku Noslēguma koncerts Mežaparka estrādē 3. jūlija vakarā. 

Vēl var pieteikties akcijai „Svētki atnāk ciemos"

Līdz 10.maijam ir iespēja pieteikties akcijai „Svētki atnāk ciemos”. Akcija ir iespēja kolektīviem, kas nepiedalās svētku centrālajos pasākumos, iepriecināt sevi un citus, uzstājoties pansionātos, rehabilitācijas centros, slimnīcās un ielu koncertos. Lai pieteiktos, kolektīvam ir jāaizpilda pieteikuma anketa, apliecinot gatavību piedalīties akcijā, bet konkrētas uzstāšanās vietas būs zināmas pēc 20.maija.

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ideja ir palīdzēt cilvēkiem kopā sasieties, vienojot visus gaviļniekos, nevis šķirot svētku dalībniekos un skatītājos, un akcija “Svētki atnāk ciemos” ir lieliska iespēja to īstenot!

Pieteikuma veidlapa koncertdarbībai svētku laikā

Vai savu bildi mājas lapā jau atradi?

Skaties mājas lapas kreisajā malā zem dienu skaitīšanas mašīnītes, klikšķini uz bildes un aplūko dalībniekus, kas cītīgi un varen jautri gatavojas svētkiem. Iepējams, ka arī Tavs kolektīs tur redzams.
Dalībnieku sveicieni, kas tika sasūtīti, joprojām tiek apstrādāti un drīzumā būs skatāmi, bet ja Tava kolektīva bilde vēl nav ceļā pie mums, sūti info@nacgavilet.lv!

Svētku dalībniekiem tiek gatavotas īpašas identifikācijas kartes

Šobrīd notiek IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku apzināšana, lai katram dalībniekam savlaikus tiktu sagatavota identifikācijas karte. Dalībnieka karte ne tikai kalpos kā ieejas karte atsevišķos svētku pasākumos, bet arī ļaus koordinēt drošu svētku norisi. "Latvijas Krājbanka" ir parūpējusies par to, ka pirmo reizi svētku vēsturē dalībnieku identifikācijas kartes vienlaikus pildīs arī bankas norēķinu kartes funkcijas, tādējādi nodrošinot ne tikai dalībnieka identifikāciju svētku pasākumu sagatavošanas un norises laikā, bet arī līdzpaņemtās naudas drošību.

Sākas darbs pie laukuma zīmējumiem deju lielkoncertam „Ritums”

21.aprīlī IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta „Ritums” virsvadītāji tiekas ar kosultantu zīmju un simbolu jautājumos Valdi Celmu un lielkoncerta režisori Daci Micāni Zālīti, lai sāktu darbu pie lielkoncerta laukuma zīmējumiem, informēja liekoncerta „Ritums” porjekta vadītāja Zanda Mūrniece.

Noslēgušās „Ritums” skates

17. aprīlī Valmierā notika pēdējā atlases skate IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lielkoncetam „Ritums”. Šobrīd ir zināms skatēs iegūtais punktu skaits, bet kuri būs tie 740 kolektīvi, kas 2. un 3. jūlijā piedalīsies deju lielkoncertā, tiks paziņots 2.maijā.

Žūrija pavisam vērtēja 1052 deju kolektīvus, kurus apmācījuši 485 pedagogi. Lielākais dejotāju skaits šogad Rīgas pilsētā – 126 deju kolektīvi, Rīgas rajonā – 89, Madonas rajonā – 60 deju kolektīvi. Kolektīvi tika vērtēti 50 punktu skalā, labāko iespējamo rezultātu (50 punktus) saņēmis Preiļu pamatskolas 3.-4.klašu deju kolektīvs "Gaida", kurus skolojusi Gaida Ivanova.

Svētku ģenerālsponsori sniedz nozīmīgu atbalstu svētku organizēšanā

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizēt palīdz "Latvijas Krājbanka", "Rīgas Piensaimnieks" un "OKarte". "Latvijas Krājbanka" parūpēsies par dalībnieku identifikācijas kartēm, kas pirmo reizi svētku vēsturē pildīs arī bankas norēķinu kartes funkcijas. "Rīgas Piensaimnieks" katram svētku dalībniekam ik dienu dāvās iecienīto biezpiena sieriņu "Kārums". "OKarte" svētku organizatoriem nodrošinās mobilos sakarus, savukārt katram dalībniekam dāvās praktisku mobilā tālruņa aksesuāru - "OKartes" kakla lenti, pie kuras var stiprināt gan tālruni, gan identifikācijas karti.

Top svētku mājas lapa angļu valodā

Dziesmu un deju svētku atmosfēra parasti šķiet vilinoša arī ārzemju viesiem, tāpēc tiek gatavota svētku mājas lapas angļu valodas versija. Angliski būs pieejama informācija par svētku programmu, vēsturi, svētku organizatoriem, kā arī informācija par biļetēm, preses centru un mediju pārstāvju akreditācijas iespējām. Svētku laikā būs lasāmas arī aktuālākās ziņas angļu valodā. Sadaļā "Pirmā palīdzība" angliski būs pieejami asprātīgi, pašu svētku dalībnieku sniegti padomi par to, kā mācīties dejot, spēlēt teātri, zīmēt un dziedāt.

Svētku mājas lapas adresi var rakstīt ar garumzīmēm - www.nācgavilēt.lv!

IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku interneta mājas lapa ir viena no pirmajām interneta lapām Latvijā, kuras adresi var uzrakstīt īstā latviešu valodā, izmantojot garumzīmes: www.nācgavilēt.lv . Ja Tavs dators vēl neatpazīst latviešu valodas īpatnības, dodies uz interneta adresi http://www.idnnow.com/index.jsp, kur bez maksas pieejama programma, kas veikli apmācīs tavu datoru garumzīmju lietošanā. Sīkāk par domēnu latviskajiem nosaukumiem vari lasīt http://www.nic.lv.

No 9.aprīļa Latvijas Televīzijā sestdienās plkst. 10.45 skaties raidījumu „Nāc gavilēt!”

LTV aizsāk 12 raidījumu ciklu, iepazīstinot ar gatavošanos IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Sestdienu rītos ikvienam būs iespēja kopā ar raidījuma vadītājiem Lauri Reiniku un Ingu Spriņģi apceļot visus Latvijas novadus, tuvāk iepazīstot ne tikai dziesmu un deju kolektīvus, bet arī pūtēju orķestru, teātru, folkloras un modes deju kolektīvu dalībniekus, kā arī vizuālās un amatu mākslas jaunos talantus ceļā uz IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Preses konferencē vēstīts par unikālām idejām svētku veidošanas procesā

6.aprīlī viesnīcas „Hotel Bergs” telpās notika preses konference, veltīta IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konferencē par savu atbalstu svētkiem informēja svētku ģenerālsponsori, kas piedalās svētkiem nozīmīgu jautājumu risināšanā: dalībnieku kartēm risinājumu piedāvā „Latvijas Krājbanka”, par veselīgu uzturu rūpēsies „Rīgas Piensaimnieks” ar piena produktiem un biezpiena sieriņu “Kārums”, bet mobilos sakarus sekmīgai svētku sagatavošanai nodrošinās „OKarte”. Par svētku tapšanas procesu stāstīja organizatori, to izpilddirektore, Valsts jaunatnes iniciatīvu centra direktore Agra Bērziņa.

Ir noslēgušās pūtēju orķestru un mūsdienu deju skates

Jau kļuvuši zināmi tie 34 kolektīvi ar 500 šova, hip-hopa, modernās un skatuves, kā arī citu stilu deju izpildītājiem, kas izturējuši nopietnu konkursu dalībai IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku divos Mūsdienu deju koncertos 2. jūlijā Kongresu namā.

Noslēgušās arī pūtēju orķestru novadu skates, izvirzīti 49 pūtēju orķestri, kuri piedalīsies IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, no tiem 36 kolektīvi būs dzirdami fināla skatē 28.jūnijā Lielajā Ģildē.

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts jaunatnes iniciatīvu centru obligāta
Copyright © Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki / Izstrādāts LATNET 2005-02-28
Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Strūgu iela 4, Rīga, LV – 1003
Tālrunis 7228987, fakss 7226535