Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Nāc gavilēt! Nāc gavilēt!
Nāc gavilēt!
LVEN
SvētkiAktuāliDalībniekiRīkotājiBildesAtbalstītāji
Ceturtdiena, 05.augusts
Gaviļnieki: Osvalds Arvils

Vai Tu jau sazinājies ar saviem jaunajiem draugiem?
Jā, jau aizsūtīju e-pastu/vēstuli (57%)
Jā, sazvanījāmies (21%)
Jā, nosūtīju kopīgās svētku bildes (22%)
Gaidām nākamos!
3477927
Pasākumu programma Mana dziesma Noklausies, noskaties Svētku filozofija Svētku logo Kartes Vēsture

Svētku filozofija

Dēliņ, alnīt, sasien zābaciņu...
Meitiņ, pērlīt, bizītei lente atirusi...

Un mēs paši- vai vienmēr visiem maisiem galus aizsienam?

IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncepcijas pamatā ir MEZGLA FILOZOFIJA.

  • Šo svētku kārtas skaitlis ir IX. Pati daba rāda, ka katrs sākums - patstāvīgā dzīvība, pēc deviņiem mēnešiem aizsākas ar mezgliņu nabas saitē. Ar šo mezgliņu sākas atbildība, kad es esmu, kad es spēju turpināt vecāku ielikto gudrību un tikumu – un pats, sasienot jostu, prievīti, pastalas un bižu lentes, spēju sevi Pasaulē radoši apliecināt. 
  • Mūsu senči prata piesiet spriguli, govi un zirgu, un kuģi, prata sasiet sieru, kūlīšus, plostu un puzuri, prata aizsiet maisam galu, zināja diega mezgla gudrību un pazina deviņu stipro mezglu spēku...Ik pa brītiņam mezglus metot, mūsu senči jutās droši
  • Mēs dzīvojam laikā, kad katrs esam pieradis sevi nodalīt no citiem un no vides, un tagad nu mums jāiemācās atkal pievienoties, nezaudējot savu individualitāti, mums jāmācās un jāatceras mezgla gudrība. Lielā Pasaules kārtība arī ir tāda, ka indivīds pats ir mezgls biosfēras tīklā, momentāns veidojums enerģijas laukā, kurš visu laiku apmainās ar enerģiju. Mēs visi esam savstarpēji saistīti. Mēs ne tikai pārmantojam tradīcijas, bet arī, sienot jaunus mezglus, iemetot kādu cilpiņu arī tepat debesīs, paplašinām savu tiešo, neatkārtojamo saikni Zemes kārtībā.

IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo apliecina nepieciešamību būt savstarpējā sakarībā, mijiedarbībā šeit mūsu zemē, jūras krastā. MEZGLA GUDRĪBA attīstās visos svētku pamatpasākumos.

Atklāšanas koncertā – pirmie mezgli mūsu dzīvē. Tos ne vienmēr atceramies, bet tie pavada mūs zemapziņā, nodrošinot stabilu pamatu turpmākajai rīcībai un izvēlei.

Deju koncerts – gada sākums un gals, vienkopu ritot, visspilgtāk savijas un sasienas Jāņu vainagā.

Doma laukumā darbosies mākslas, amatu, mūzikas un teātra Sietuves.

Noslēguma koncertā – sasienot iepriekšējo Skolu jaunatnes dziesmu svētku gudrību, latvju tautas gudrību un pasaules kopsakarības gudrību, - mēs noslēgsim maģisko siešanas rituālu apliecinot, ka mezgls, krustošanās punkts, ir pozitīvās enerģijas spēka devējs.

Mezgla filozofija ir pavisam vienkārša – vispirms ir jāiemācās sasiet, iesiet mezglā gudrību, lai vēlāk varētu izbaudīt atraisīšanās prieku. Mēs Latvijā esam ar dziesmu dzimuši, tajā auklēti. Dziedot mēs spējam sadzirdēt pasaules kopskaņu un varam modināt vides atgriezeniskuma iedzimto izjūtu.

Bērniņ, mīļais, nepagursti siet, vaļā jau pats raisīsi priecādamies...

Līga Balode

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts jaunatnes iniciatīvu centru obligāta
Copyright © Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki / Izstrādāts LATNET 2005-02-28
Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Strūgu iela 4, Rīga, LV – 1003
Tālrunis 7228987, fakss 7226535