Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Nāc gavilēt! Nāc gavilēt!
Nāc gavilēt!
LVEN
SvētkiAktuāliDalībniekiRīkotājiBildesAtbalstītāji
Trešdiena, 05.augusts
Gaviļnieki: Osvalds Arvils

Vai Tu jau sazinājies ar saviem jaunajiem draugiem?
Jā, jau aizsūtīju e-pastu/vēstuli (57%)
Jā, sazvanījāmies (21%)
Jā, nosūtīju kopīgās svētku bildes (22%)
Gaidām nākamos!
3299176
Karstākās ziņas Suvenīri Medijiem Biežāk uzdotie jautājumi

Noslēgušās pūtēju orķestru skates

Anita Kalmane,
"Izglītība un Kultūra"

30. martā tika paziņots, kuri pūtēju orķestri izturējuši skates un priecēs skatītājus IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. No 52 Latvijas pūtēju orķestriem ar 1538 jauniešiem svētkiem tika izvirzīti 49 kolektīvi, no kuriem 36 orķestri uzstāsies fināla skatē.

Žūrijas komisijas sekretārs un pūtēju orķestru defile programmas projekta vadītājs Egils Šķetris atzīst, ka pirmo reizi svētku vēsturē kāds no pūtēju orķestriem netiek izvirzīts uz svētkiem, taču būtiski bija ievērot apstiprināto dalībnieku skaitu.

Pūtēju orķestru skatēs, kas notika vairākus mēnešus, žūrija uzmanību pievērsa orķestru intonācijai, skaņas kvalitātei, ritma izjūtai, interpretācijai, kā arī priekšnesuma kopiespaidam, tāpēc katram kolektīvam bija jāizpilda trīs skaņdarbi - obligātais skaņdarbs, korālis un izvēles skaņdarbs. Lai gan pūtēju orķestru koncerts skolēnu dziesmu svētkos ir tradīcija jau no 1995. gada, šogad pirmo reizi svētkos būs ietverta arī pūtēju orķestru šova programma pie Brīvības pieminekļa 1. jūlijā, kurā piedalīsies labākie Latvijas skolu pūtēju orķestri un Starptautiskā jauniešu pūtēju orķestru festivāla dalībnieki. Savukārt 2. jūlijā pūtēju orķestru koncertā Doma laukumā tiks atskaņoti vairāki jaundarbi - Līgas Celmas "Trīs deju soļi" un Raita Rēriha aranžētais latviešu tautas dziesmu popūrijs "Dzīvnieku karnevāls", kā arī uzstāsies solisti Intars Busulis un Ieva Kerēvica.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts jaunatnes iniciatīvu centru obligāta
Copyright © Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki / Izstrādāts LATNET 2005-02-28
Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Strūgu iela 4, Rīga, LV – 1003
Tālrunis 7228987, fakss 7226535