Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Nāc gavilēt! Nāc gavilēt!
Nāc gavilēt!
LVEN
SvētkiAktuāliDalībniekiRīkotājiBildesAtbalstītāji
Ceturtdiena, 05.augusts
Gaviļnieki: Osvalds Arvils

Vai Tu jau sazinājies ar saviem jaunajiem draugiem?
Jā, jau aizsūtīju e-pastu/vēstuli (57%)
Jā, sazvanījāmies (21%)
Jā, nosūtīju kopīgās svētku bildes (22%)
Gaidām nākamos!
3477903
Karstākās ziņas Suvenīri Medijiem Biežāk uzdotie jautājumi

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai arī pēc svētkiem ir iespējams iegādāties svētku suvenīrus?

Tas ir iespējams, zvanot pa tālruni 7817731 vai rakstot uz e-pasta adresi dzsv2005@ml.lv. Suvenīru piedāvājumu vari apskatīt mūsu mājas lapā sadaļas "Aktuāli" apakšsadaļā "Suvenīri".

Vai vēl var nopirkt biļetes uz deju lielkoncerta Ritums koncertiem?

Vēl var nopirkt biļetes uz sestdienas (2. jūlija) Rituma koncertiem plkst. 11.00. un 18.00. Steidzies tās iegādāties, jo biļetes uz svētdienas Rituma koncertu jau ir izpārdotas.

Kas būtu jāņem vērā, dodoties uz Rituma koncertiem?

Uz Rituma koncertiem jāierodas ļoti savlaicīgi (vismaz pusstundu pirms koncerta). Tas ir nepieciešams, lai neaizkavētu koncerta sākumu un līdz ar to televīzijas tiešraides ierakstu. Vēl arī jāņem vērā tas, kurā vietā atrodas tavas sēdvietas (sektoru un vietu vari aplūkot savā biļetē vai ielūgumā). Ja tava sēdvieta atrodas A-G sektorā, tad ieeja ir no Melngaiļa ielas puses, bet ja H-V sektorā – no Hanzas ielas puses.

Vai var nopirkt biļetes uz ģenerālmēginājumiem?

Uz Noslēguma koncerta biļetes varēs nopirkt Mežaparkā divas stundas pirms pasākuma, biļešu cena – Ls 1. Biļetes uz Rituma ģenerālmēginājumu netiks pārdotas.

Ko darīt, ja pazaudē Krājbankas svētku norēķinu karti?

Gadījumā, ja tiek pazaudēta Krājbankas karte, jāiet uz Doma laukumu 6, kur var atrast Krājbankas pārstāvjus, kas palīdzēs atrisināt problēmu. Var arī zvanīt uz telefona numuriem 7092828 vai 7226522.

Kad varēs zināt fināla rezultātus?

Tautas deju kolektīvu fināla skates pirmo trīs vietu ieguvējus varēs uzzināt pirmie deju lielkoncerta „Ritums” laikā (2. jūlijā pl.11.00 Skonto stadionā)
Pūtēju orķestru fināla skates pirmo trīs vietu ieguvējus varēs uzzināt pūtēju orķestra koncerta laikā (2. jūlijā pl. 18.00 Doma laukumā)
Koru fināla konkursa pirmo trīs vietu ieguvējus varēs uzzināt Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā (2. jūlijā pl. 11.00 Mežaparka Lielajā estrādē)

Lielās balvas ieguvējus nosauks Noslēguma koncertā (3. jūlijā pl. 20.30 Mežaparka Lielajā estrādē).

Ko darīt, ja esmu apmaldījies?

Vari droši iet klāt tuvumā esošajam policistam, ja esi Vecrīgā, dodies un Biržas namu Doma laukumā, kur tev palīdzēs svētku Informācijas centrā. Noteikti ir vērts paturēt prātā vai uz kartes uzrakstīt skolu, kurā nakšņo.

Ko nozīmē provizoriskais Noslēguma koncerta dalībnieku saraksts?

Mājas lapā publicētajā provizorisko dalībnieku sarakstā ir kori, kuru punktu skaits ir bijis pietiekams, lai iekļūtu to 15 000 dziedātāju vidū, kurus var uzņemt Mežaparka estrāde. Līdz Mākslinieciskās padomes sēdei var mainīties dalībnieku skaits atsevišķos koros. Oficiālie rezultāti būs aplūkojami mājas lapā 30.maijā.

Vai no Noslēguma koncerta var gaidīt ko līdzīgu XXIII Vispārējo dziesmu un deju svētku Jauniešu kora koncertam?

Jauniešu koru koncertā izskanēja populāras melodijas, pārsvarā vienbalsīgas un ar pavadījumu, savukārt tradicionālā kormūzika saistās ar daudzbalsīgām dziesmām, pārsvarā bez pavadījuma (a capella) dziedātām. Neviena no programmām nav labāka vai sliktāka, tās vienkārši ir dažādas - populārā mūzika ir vieglāk apgūstama, publikaī tīkama un līdzi dziedama, tradicionālā kormūzika, savukārt prasa ilgu sagatavošanās procesu, kura laikā tiek attīstīta bērnu muzikalitāte, harmoniskā dzirde - pateicoties dziesmu svētku tradīcijai visā Latvijā tiek audzināti prasmīgi dziedātāji. IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta programma iekļauj gan darbus, kuri ir līdzi dungojami kā labākie popmūzikas hīti, gan tradicionālu kormūziku.

Kā varēs apmeklēt ģenerālmēģinājumus tie, kas tajos nepiedalās?

Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu varēs apmeklēt visi svētku dalībnieki, uzrādot savas ID kartes. Līdz ko būs pārdots pietiekams biļešu skaits uz pašu Noslēguma koncertu, visiem interesentiem būs pieejamas arī biļetes uz ģenerālmēģinājumu - gan svētku dalībnieki, gan organizatori labāk vēlētos redzēt kupli apmeklētu vienu koncertu, nevis divus koncertus ar pustukšām skatītāju vietām.

Deju lielkoncerta "Ritums" ģenrālmēģinājums citiem svētku dalībniekiem nebūs pieejams, tāpēc visiem dalībniekiem uz lielkoncertu "Ritums" laikus tika piedāvāts rezervēt biļetes pirms to publiskas pārdošanas.

Vai vēl var pieteikties par svētku organizatoru brīvprātīgo palīgu?

Jā, var! Ja gribi pieteikties par svētku organizatoru brīvprātīgo palīgu, sūti savu pieteikumu un CV uz santa@nacgavilet.lv !

Vai deju kolektivi un kori no vienas pilsētas dzīvos vienā skolā?

Rūpējoties par svētku dalībnieku izmitināšanu Rīgā, tiek domāts, lai dalībnieki no viena rajona dzīvotu vienā skolā. Ja dalībnieku kādā rajonā vai pilsētā ir parāk daudz, lai sagulētu vienā skolā, tad arī otra skola tiek sameklēta pavisam netālu.

Kādam jābūt punktu skaitam, lai koris tiktu uz dziesmu svētkiem?

Nav konkrēta punktu skaita, kuru iegūstot, koris automātiski būtu kļuvis par svētku dalībnieku - II kārtas skatēs tika izvērtēti visi kori (lielākais iespējamais punktu skaits - 50)  un, izejot no iespējamā dalībnieku skaita, žūrija noteiks, kads punktu skaits ir pietiekams, lai koris kļūtu par svētku dalībnieku. Galīgo dalībnieku sarakstu mūsu mājas lapā varēs apskatīt sākot ar 30.maiju.

Kādam jābūt minimālajam punktu skaitam, lai deju kolektīvs tiktu uz Dziesmu un deju svētkiem?

Žūrijas komisijas atbildīgā sekretāre Zanda Mūrniece pastāsīja, ka žūrija no visas sirds cenšas, lai visi labi dejojošie kolektīvi tiktu uz svētkiem, tieši tāpēc šobrīd nav iespējams pateikt konkrētu punktu skaitu, kas nepieciešams, lai kļūtu par lielkoncerta „Ritums” dalībnieku. Šobrīd ir iespējams tikai prognozēt, ka minimālais punktu skaits ir 35, tomēr tas varētu atšķirties dažādās klašu grupas.

Kas un kādā veidā noteiks to, cik kolektīvi katrā vecuma grupā un/vai no katra novada vai rajona piedalīsies lielkoncertā “Ritums”?

Zanda Mūrniece informēja, ka galvenais kritērijs ir kolektīva dejotprasme – tikšanu uz svētkiem neietekmē tas, kādu novadu tu pārstāvi, nav arī noteitks mināmālais vai maksimālais dalībnieku skaits katrā no vecuma grupām.

Izskaidrojiet, lūdzu, atšķirību starp provizoriskajiem rezultātiem un galarezultātiem?

Provizoriskie rezultāti par to, kuri kolektīvi piedalīsies lielkoncertā „Ritums” ir apskatāmi mājas lapā sadaļā Skates. Šis saraksts ietver arī rezevē palikušos kolektīvus, kas dalībai tiks uzaicināti, ja kāds no vairāk punktus ieguvušajiem kolektīviem koncertā piedalīties nevarēs. Savukārt 30.maijā būs zināms galīgais, svētku Mākslinieciskās padomes apstiprinātais saraksts (bez rezervē palikušajiem kolektīviem), kurā izmaiņas vairs netiks ieviestas.

Cik lielu vērību vērtējot žūrija pievērš tam, kādi tautas tērpi ir skašu dalībniekiem?

Tērpu valkāšanas kultūra bija viens no vērtēšanas kritērijiem, tomēr uztraukumam nav pamata, jo kā norādīja gan Zanda Mūrniece, gan žūrijas komisijas locekle Maruta Alpa, šogad, atšķirībā no pārējiem gadiem, dejotāji tiešām bija pacentušies un izskatījušies godam!

Žūrija neobjektīvi vērtē skašu dalībniekus…Uz daudziem kolektīviem tā pat neskatījās…

Šādas bažas ir nepamatotas. Pirmkārt, žūrijā ir 7 cilvēki, tā kā maz ticams, ka dejas laikā viņi visi spītīgi uz Jums neskatījās. Otrkārt, ja Jums liekas, ka žūrijas locekļi „galvas iebāzuši papīros”, tad viņus var saprast – bija jāizdara piezīmes par katru kolektīvu, vērtējot pavisam 5 kritērijus. Turklāt vai tu zināji, ka no 7 žūrijas locekļu vērtējumiem augstākais uz zemākais tiek atmests, vidējo rezultāti rēķinot no atlikušajiem 5 vērtējumiem?

Ir netaisnīgi, ka deju lielkoncertam “Ritums” pirmsskolas vecuma grupā izvirzīti tikai 40 deju kolektīvi, nevis vairāk...

Žūrijas lēmums ir koletīvs lēmums, kurā visu nenosaka tikai skaitliskie rezultāti. Lēmumu pieņēma žūrijas locekļi – pieredzējuši profesionāļi un – kas būtiski – cilvēki, kuri bija noskatījušies katru deju kolektīvu. Rajonu koordinatoriem laikus bija pieejama informācija par vērtēšanas kritērijiem un to, ka tieši žūrija pieņem galīgo lēmumu par dalībnieku skaitu katrā vecuma grupā. Koordinatoru un deju skolotāju pienākums bija informēt dalībniekus un viņu vecākus par to, ka dalībnieku skaits katrā vecuma grupā var atšķirties no prognozētā.

Atceries, ka dalība lielkoncertā "Ritums" nav vienīgā iespēja, kā piedalīties svētkos - kolektīvus, kas nedejos lielkoncertā mēs aicinam pieteikties akcijai "Svētki atnāk ciemos", kuras ietvaros būs iespējams sniegt ielu koncertus un uzstāties bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām. Arī svētku  programma ir veidota tā, lai iespējami iesaistītu visus darboties gribošos – gan Amatu dienā un Mākslu dienā Doma laukumā, gan citos svētku pasākumos. Tāpēc neskumsti un nāc gavilēt!

Šogad svētki notiks “Skonto” stadionā un tāpēc piedalīsies par 1/3 daļu mazāk dejotāju…

Svētki šogad tiešām notiks “Skonto” stadionā un tā ir iespēja izjust svētku prieku citā atmosfērā. Turklāt svētku dalībnieku skaits NAV mainījies! Gavilēt lielkoncertā “Ritums”, kā iecerēts, varēs 14 800 dalībnieki!

Vai 10-12.klašu dejotājiem būs jādejo visas dejas, ko tie ir iemācījušies vai arī tikai tās dejas, kuras tie dejoja skatē?

Visām vecuma grupām būs jādejo visas dejas! Ja kāda vēl nav pienācīgi apgūta – ar steigu uz mēģinājumu zāli!

Kāpēc dalībniekiem pašiem jāpērk biļetes uz Dziesmu un deju svētku koncertiem?

Svētku noslēguma koncertu un vēl citus Dziesmu un deju svētku pasākumus dalībnieki varēs apmeklēt bez maksas, uzrādot dalībnieka ID karti (sīkāku informāciju skaties mājas lapas sadaļā “Biļetes”). Savukārt uz pārējiem pasākumiem vietu skaits ir ierobežots, tāpēc arī dalībniekiem uz tiem jāpērk biļetes, lai būtu iespējams savlaicīgi plānot drošu svētku norisi. Dalībniekiem toties bija priekšrocība biļetes rezervēt pirmajiem!

Ja es Dziesmu un deju svētkos Rīgā būšu tikai vienu dienu, vai man arī būs dalībnieka karte un pārējā dalībnieka atribūtika?

Ja tu esi svētku dalībnieks, tad tev būs svētku dalībnieka karte un pārējie labumi, neatkarīgi no tā, cik bieži uzstāsies svētkos!

Vai svētku mājas lapā varēs apskatīt skašu rezultātus, sarindotus pēc punktu skaita?

Jā, šobrīd ir iespējams apskatīt skašu rezultātus, sarindotus pēc punktu skaita pa vecumu grupām. Skaties sadaļā Aktuāli-Skates!

Kur meklēt mēģinājumu grafiku?

Skaties mājas lapā sadaļā Mēģinājumu grafiks.

Kādā veidā notiek kolektīvu bilžu un sveicienu ievietošana mājas lapā?

Līdz šim saņemtās bildes jau ir ievietotas mājas lapā, bet vēl joprojām gaidam arī citu kolektīvu bildes uz e-pastu info@nacgavilet.lv. Iesūtītie sveicieni savukārt mājas lapā tiks ievietoti tuvākajā laikā.


Ja neradi atbildi uz tev būtisku jautājumu, sūti to uz info@nacgavilet.lv!


 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts jaunatnes iniciatīvu centru obligāta
Copyright © Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki / Izstrādāts LATNET 2005-02-28
Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Strūgu iela 4, Rīga, LV – 1003
Tālrunis 7228987, fakss 7226535